sevgikalemi

Ezan Çiçeği Tohumlu Kalem
05417985133
Ezan Çiçeği Tohumlu Kalem

Ezan Çiçeği bitkisini uygun saksı ile balkonunuzda da yetiştirebilirsiniz. Tohumlu kaleminizi 1 cm kadar derine ekin. Kış ayında soğuktan zarar görür bu yüzden bahçe yerine ev içinde tutmalısınız.

Lale büyüklüğündeki sarı ipeksi çiçekleri gün boyu kapalı durup değişik özelliklere sahip otsu bir canlıdır. Çiçeğin en dikkat çeken özelliği tam güneş batarken çiçek açmasıdır. Aynı zamanda akşam ezanı okunduğundan dolayı ülkemizde “Ezan Çiçeği” olarak bilinir. Güneşin batmasıyla açan çiçekleri gören kişileri etkiler, bir anda çok güzel sarı, pembe renklerde çiçekler gözükür. Bir önceki gün açan çiçekler bir daha asla açmaz. Ezan çiçeği bol tomurcuklu olduğundan herhangi bir problem yaşamaz.

Ezan çiçeği iyi drenajlı vitaminli bahçe toprağında yetişebilir. Çiçek gün boyu güneşe ihtiyaç duyar. Mayıs ayında açmaya başlayan çiçekler yaz sonuna kadar devam eder ve sonbahar geldiğinde çiçeğin sapları toprak yüzeyinde kesilir. Bitki bol tohum verdiğinden her yıl kendini yeniler. Bir kez büyüyen çiçek bir daha büyümüz, bir kez açan çiçek ertesi gün açmaz. Önce kullanın daha sonra ekin.

Havale – Eft Fiyatı : 2 TL
Kredi Kartı Fiyatı   : 2 TL
Havale İle Almak İçin Arayınız: 05417985133

 

Sevgi Kalemi Sipariş Telefon ve WhatsApp Numaramız

+90 541 798 51 33

Bizi, Sosyal Medyada takip ederseniz çok seviniriz

* Çiçek Açan Kalem Web Ana Sayfamız
* Çiçek Açan Kalem Online Satış Sitemiz
* Çiçek Açan Kalem Facebook sayfası
* Çiçek Açan Kalem Instagram sayfası
* Çiçek Açan Kalem Twitter Sayfası
* E – Mail Adresimiz
.
TÜM ÇİÇEK AÇAN KALEM ÇEŞİTLERİMİZ İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ. 05417985133
Ödemeleri havale ile hesabımıza alıyoruz ve aynı gün ürünleri kargoya veriyoruz. Dilerseniz Kredi Kartı ya da Bankamatik kartınız ile BURAYA TIKLAYARAK satın alabilirsiniz. Teslimat Süresi “Kargo” Firmasının Taşıma Süresine Bağlıdır.
Facebook Yorumları
    Ezan Çiçeği Tohumlu Kalem
    Sevgi
    Kalemi ®
    Havale ile 2 TL
Yorumlar
Yorum Yap
Mezitli Taksi